Vánoční neděle

28.12.2016 23:24

Letošní vánoční neděli jsme měli naplněnou od rána až do noci. :-) Můj manžel byl pozván kázat do církve v Dharavi, kde jsme již jednou sloužili, tak jsme hned ráno vzali dárky, které jsme pro pár lidí nakoupili, nechali spící děti doma a vyrazili do slumu. :-) Stejně jako minule, lidé v této církvi nadšeně a naplno reagovali a bylo znát, jak jsou požehnáni a povzbuzeni Božím Slovem, které jim můj manžel předával. Ten se během kázání nemohl pohnout ani na krok, neboť všude okolo seděli lidé. Místnost se totiž během shromáždění postupně zaplňovala a při službě Slovem už přetékala. :-) Po shromáždění jsme se ještě modlili za lidi a povídali s nimi. Mnozí vyjadřovali, jak jsou vděční za dnešní poselství s názvem "Ježíš nepřišel, aby byl jen s námi, ale v nás!" a jak se jich Bůh mocně dotýkal. Sláva Pánu! 

Poté jsme spěchali k Sonimu, k němuž jsme byli pozváni na oběd. Seznámili jsme se téměř s celou jeho rodinou - s manželkou, maminkou a tatínkem a s jeho starším bratrem se synem. Jídlo bylo moc dobré, i když pro mě asi nejostřejší, co jsem kdy jedla. :-) Bylo moc fajn strávit čas s těmito nádhernými lidmi a mluvit o Božích věcech. 

Po této požehnané návštěvě jsme rychle ujížděli rikshou domů, abychom dorazili dříve než mladík, kterého jsme k nám pozvali. Tento chlapec nás před několika měsíci v jednom nákupním centru oslovil a požádal o společné selfie. Vyfotili jsme se a tím to skončilo. Ne však pro našeho Boha. :-) Minulé pondělí jsem byla s našimi holkami v jiném, vzdálenějším obchodním centru a tento šestnáctiletý chlapec Pratik nás tam zastavil. Zeptal se, zda si ho pamatujeme a jako důkaz ukázal dva měsíce staré selfie. :-) Chtěl se s námi více bavit, tak jsme se posadili, dali si něco k jídlu a delší dobu povídali. Vyměnili jsme si telefonní čísla s tím, že se ještě někdy setkáme. Během týdne pak se mnou i s mým manželem hodně komunikoval a měl spoustu otázek k naší víře. :-) Tak jsme ho pozvali k nám domů na vánoční neděli, což ho naprosto dojalo a několik dní se na to moc těšil. Prohlásil, že to budou díky tomu jeho nejlepší Vánoce. :-) Když dorazil, pokládal spoustu dalších otázek. Zajímalo ho úplně všechno, neboť o Ježíši téměř nic nevěděl. Vše, co mu můj manžel vyprávěl, naprosto hltal a přijímal. Bylo zřejmé, že je silně zasažen Boží dobrotou. Když po několika hodinách odcházel, bylo vidět, že má teď o čem přemýšlet. :-) A opravdu... Hned druhý den nám napsal: "Jsem vámi tak inspirován, že plánuji skoncovat se svými špatnými zvyky, nyní je nejlepší čas, za pár dnů začíná nový rok, chci pozvat Ježíše do svého srdce, chci být jako On, chci následovat Jeho principy." Haleluja! S velkou radostí jsme se domluvili, že k nám v neděli na Nový rok přijde. :-)

                                      

Někteří se dovnitř nevešli, ale i venku bylo vše krásně slyšet...

                                            

Před Soniho restaurací byl zrovna Ganesh s dcerou :-)

 

Vcházíme k Sonimu...

        

Soniho manželka

Soniho maminka

Soni s manželkou - vážní :-)

A relax... :-)

Naše první setkání s Pratikem (7. října - týden po příletu)

S Pratikem minulé pondělí při našem druhém "náhodném" setkání v jiné části města

A Pratik u nás doma...